Kde sledovat sportovní lezení na olympijských hrách 2021

Se začátkem Her v Tokiu a debut sportovního lezení a jeho tří disciplín – boulderingu, lezení na obtížnost (lead) a rychlosti – se mnoho z nás, lezeckých nadšenců ptá, kde sledovat sportovní lezení a kdy přesně bude. Právě proto jsme tu my!

Lezení je v Tokiu rozděleno do čtyř dnů. Závody začínají v úterý 3. srpna a končí v pátek 6. srpna a celé se odehrávají v Aomi Urban Sport Park v Tokiu. Časový posun je zde 7 hodin dopředu. Tokio samotné je totiž v +9 časovém pásmu (v letním čase).

Rozvrh

Úterý, 3.8
ČasDisciplína
10:00Mužská kvalifikace – rychlost
11:00Mužská kvalifikace – bouldering
14:10Mužská kvalifikace – lead
Středa, 4.8
ČasDisciplína
10:00Ženská kvalifikace – rychlost
11:00Ženská kvalifikace – bouldering
14:10Ženská kvalifikace – lead
Čtvrtek, 5.8
ČasDisciplína
10:30Mužské finále – rychlost
11:30Mužské finále – bouldering
14:10Mužské finále – lead
Pátek, 6.8
ČasDisciplína
10:30Ženské finále – rychlost
11:30Ženské finále – bouldering
14:10Ženské finále – lead

Kde sledovat sportovní lezení?

Sledování sportovního lezení na Ol v Čechách je relativně jednoduché. Jedinou stanicí, která má licenci na vysílání, je Česká televize. Ta vysílá Olympijské hry na svém programu ČT Sport. Doporučujeme, proto sledovat jejich rozvrh vysílání který je dostupný zde. Mezinárodně mají licenci například stanice BBC a Eurosport, který je dostupný rozsáhle i v České republice.

ČT Sport

ČT sport umožňuje sledovat Olympijské hry živě, nejen před televizi. Je možné skrze jejich portál ČT Sport Tokio 2020 sledovat vysílané závody živě i online.

ČT Sport bude vysílat pouze mužskou část lezeckých závodů. Důvodem pro to je, že pouze tam máme soutěžícího. Adam Ondra je náš jediný reprezentant v tomto sportu a také jeden z favoritů na zlatou medaili. Vysílací časy lezení jsou na ČT sport následující…

Úterý, 3.8
ČasDisciplína
10:00Mužská kvalifikace – rychlost
11:00Mužská kvalifikace – bouldering
14:55Mužská kvalifikace – lead
Čtvrtek, 5.8
ČasDisciplína
10:30Mužské finále – rychlost
11:30Mužské finále – bouldering
14:00Mužské finále – lead

Eurosport

Eurosport je varianta, kde bude mnoho z nás nejspíše sledovat ženskou část lezení. Právě zde bude zářit například Janja Garnbret a byla by škoda o tuto podívanou přijít. Mimo kanály Eurosport, které jsou dostupné podle televizního předplatného uživatelů, je zde také možnost sledovat lezení online. To je možné, stejně jako u ČT Sport, z portálu Eurosport určeného přímo pro Olympijské hry. Tím je Eurosport player – home of the Olympics, kde se člověk prokliká přímo k lezení. Pokud se vám nechce klikat a hledat, použijte link přímo na Sportovní lezení na Eurosport.