Olympijské hry v Tokiu 2021 – Lezení

Olympijské hry 2021 v Japonském Tokiu se nám rychle blíží, v tomto článku jsme tedy zodpověděli na ty nejčastěji kladené otázky. Jak budou hry probíhat? a na jaké datum byly odloženy?

Kteří světoví lezci se kvalifikovali na olympijské hry v Tokiu?

Seznam kvalifikovaných lezců IFSC kteří svou pílí dosáhli olympijské slávy

Kdy budou příští Olympijské hry?

Olympijské hry v Japonském Tokiu budou po ročním odkladu začínat v pátek, 23. července 2021 a končit boudou v neděli, 8. srpna 2021. Půjde však o drobnější událost, než na jakou jsme byli zvyklí od her pořádaných v Londýně či Rio de Janeiru.

Kde budou příští Olympijské hry?

Následující olympijské hry se budou konat v Japonském Tokiu. Které se tak stane teprve pátým městem, kam se tato oslava sportu vrátí. Pro současný epidemiologický vývoj organizátoři rozhodli, že letošní olympijské hry poprvé v historii neumožní přístup zahraničním divákům.

Bude na olympijských hrách horolezectví? bouldering, sportovní lezení či lezení na rychlost?

Ano, všechny významné lezecké disciplíny budou součástí olympských her v Tokiu 2021. Hodnocení bude probíhat v kombinovaném formátu, vítězem se tedy stane nejlepší atlet úspěšný ve všech třech disciplínách (boulder, sportovní lezení, lezení na rychlost). Horolezecký sport se navrátí na olympijské hry i pro rok 2024.

Jak probíhá hodnocení při kombinovaném olympijském formátu?

Na olympijských hrách v Tokiu 2021 byl zvolen kombinovaný formát, který umožní soupeřit sportovcům všech lezeckých disciplín. Samotný kombinovaný formát, k určení vítěze, mezi sebou násobí vydobyté pozice ve sportovním lezení, boulderingu a lezení na rychlost.  Vítězem se stává atlet s nejnižším počtem bodů.

Komentáře

Vlákno uzavřeno.