Olympijská kvalifikace – ženy – rychlostní lezení

První disciplína je kontroverzní rychlostní lezení, ale jak se mnoho lidí již přesvědčilo, je to také nejlehčí disciplína na sledování pro ty, kteří nejsou aktivními lezci. Mezi ženami jsou čtyři rychlostní specialistky, od kterých se očekává, že tuto disciplínu budou dominovat. Mezi nimi je například polská lezkyně Aleksandra Miroslaw, Francouzka Anouck Jaubert nebo ruská lezkyně Iuliia Kaplina.

Rychlostní lezení se leze ve dvou kolech a po dvojicích. Dvojice si prohodí stěny po svém prvním pokusu. Jde zde velice dobře vidět, která lezkyně je rychlostní specialistkou a která není a zaměřuje se na, jak by někteří puritáni řekli, “opravdové lezení”.

První kolo

První kolo bylo, stejně jako u mužů, poznamenáno pádem hned v první dvojici, když Erin Stenkenburg spadla ze stěny a zmařila si tak svůj první pokus. V prvním kole se rychle oddělilo sémě od plev, když rychlostní specialistky převálcovaly ostatní lezkyně. Byla zde však jedna žena, která svět překvapila svou rychlostí, přestože je bouledristkou. Není jí nikdo jiný než místní rodačka z Tokia – Miho Nonaka.

Druhé kolo

Po prohození cest se některým lezkyním dařilo lépe, ale naopak některé vyhořely. Miroslaw si potvrdila své první místo a pozici držitelky olympijského rychlostního rekordu. Je překvapením pro nikoho, že první tři místa byla obsazena rychlostními specialistkami, které předvedly nádherné výkony.

Kvalifikace ženské rychlosti

JménoLinie ALinie B
1.Aleksandra Miroslaw6.977.01
2.Anouck Jaubert7.127.29
3.Song Yiling8.747.46
4.Miho Nonaka7.557.74
5.Iuliia Kaplina7.65PÁD
6.Alannah Yip8.177.99
7.Kyra Condie8.128.08
8.Julia Chanourdie8.438.17
postupová tabulka – rychlostní lezení

Klíčové poznatky z disciplíny – rychlostní lezení

První osmička této disciplíny je v tento moment jasná. První tři místa zaujaly rychlostní specialistky které, stejně tak jako tomu bylo u mužů, sází na tuto disciplínu pro postup do finále. Kaplina se bohužel v tomto kole a svým pádem během druhého pokusu s největší pravděpodobností připravila o možnost postupu.