Poradna

Doporučujeme
 • Jak si udělat campus board
  Campus board je jedna z věcí, kterou by chtěl mít každý lezec doma. Tu vám poradíme jak si postavit vlastní a jestli je vlastně potřeba.
 • Jak vybrat sedák
  Jak vybrat sedák, je jedna z nejčastějších otázek nových lezců. Na trhu jich je více než dost o tuctu značek, takže nás může výběr pomalu, ale jistě, zahltit. Od toho jsme tu my! Abychom vám poradili jaký sedák potřebujete, jaký je nejpohodlnější nebo jaký je zkrátka nejlepší na menším rozpočtu. Co tvoří sedák? Sedák se často zdá být dost chaotická věc, která se zamotává podle vlastní vůle. Má ale několik bodů, které jsou klíčové pro výběr toho správného sedáku. Sedák se často zdá být dost chaotická věc, která se zamotává podle vlastní vůle. Má ale několik bodů, které jsou klíčové…
 • Jak vybrat správné lezečky
  Jak vybrat lezečky je otázka, kterou si položil alespoň jednou každý lezec a nejspíš si ji pokládáte teď i vy. Jsou zde čtyři věci, které byste měli vědět předtím, než se do výběru pustíte po hlavě. Těmi jsou 1. jaký tip lezečky chcete, 2. vázání a 3. jak chcete, aby vám padla a 4. jakou podrážku potřebujete. Typy lezeček – jsou tři hlavní a dělí se podle sklonu neboli „agresivity“ podrážky na neutrální, mírné a agresivní. Vázání – aneb také jak rychle chcete dostat botu z nohy. Zde jsou tři možnosti bot – nazouvací, sněrovací a ty se suchým zipem…
 • Jak začít s lezením na skalách
  Chcete vědět jak začít s lezením na skalách, co je k tomu potřeba a kde v Praze začít? Od toho jsme tu my! Rádi ujasníme váš přechod ven.
 • Je pro Vaše děti lezení bezpečné? Pro a proti
  Nový školní rok se blíží a s ním i zápis do kroužků. Po olympiádě si vaše mohou říkat, že lezení vypadá jako sranda a vy naopak přemýšlíte, jak moc je bezpečné. Dovolte nám tedy, abychom vám trošku v tomto poradili a odpověděli na otázku zda, je lezení bezpečné pro děti. V jakém věku je vhodné s dětmi začít? První otázka, která vás zajisté napadla je, zda je vaše dítě již dost staré na to, aby začalo lézt. Pokud je starší než tři roky, odpověď je jednoznačné ANO. Stačí, když se podíváte na olympioniky, kteří (až na pár výjimek) lezou od útlého…
 • Lezecká terminologie
  Základní lezecká terminologie, kompletní seznam pojmů. Jména základního názvosloví s jejich stručným vysvětlením. Horolezecký slang, abeceda
 • Lezecké kroužky pro děti – Praha a okolí
  Školní rok se blíží a lezecké kroužky pro děti se plní. Zajímá vás kam děti zapsat nebo kdo v okolí má nejlepší kurzy? Rádi poradíme!
 • Lezecké stupnice obtížnosti
  Lezecké stupnice obtížnosti nám často lámou hlavu. Vyslyšeli jsme ale vaším prosbám a máme tu vysvětlení jak pro boulder, tak obtížnost.
 • Nejlepší dětské lezečky
  Jaké jsou nejlepší dětské lezečky a kolik za ně dáte? Pokud vás zajímají tyto otázky, svěřte se nám a rádi vám poradíme a zasvětíme.
 • Nejlepší dětské sedáky
  Pokud vám dítě začalo lézt a vy se nyní ptáte jaké jsou nejlepší dětské sedáky tak se netrapte. Rádi vám zde poradíme!
 • Nejlepší lezecké stěny – Praha a okolí
  Nejlepší lezecké stěny jsou kolikrát oříšek, hlavně pro nové lezce. Dovolte nám vám poradit a říct, co se od kterých dá čekat a kam jít.
 • Rozdíly v podrážkách lezeckých bot
  Vše o výrobcích, směsích a typech podrážek, které můžete najít na svých lezeckých botách. Vibram, Five ten, Evolv, Ocun
 • Základy spárového lezení
  Spárové lezení je jedna z notoricky známých lezeckých technik. Její užití je často přímočaré, ale velice fyzicky náročné, proto je potřeba zvládat základy.
Začínáme s venkovním lezením na skaláach